Tym razem postanowiłem się zabawić na stronie Global Artist.

Zorganizowano tam konkurs o tytule „Final Days”. Można sobie było ten tytuł dowolnie zinterpretować więc nie było praktycznie żadnych ograniczeń a dosyć fajne nagrody.

Na obrazku chciałem pokazać,  jak marsjański łazik w ostatnich chwilach swego żywota, odnajduje coś ciekawego ale jest już tak zdezelowany, że nic nie może pokazać.

Takie ostatnie dni Rovera na Marsie. Czy się udało? Zobaczcie sami.

Na początku był pomysł i mimo tego, że normalnie tego nie robię, to narysowałem jakiś tam szkic by sprostać wymogom konkursu. Przystąpiłem zaraz do tworzenia siatki – tła marsjańskich gór w Terragenie. W Cinema 4D natomiast, powstał główny aktor – Idol. Niestety siatka tła była za gęsta i musiałem ją zoptymalizować by móc jakoś rozsądnie pracować.

Rozpocząłem budowę łazika. Na pierwszy ogień poszły koła. Wydawały się najtrudniejsze więc po kilku próbach przesiadłem się na wersję testową Rhino 3D i udało mi się stworzyć zawieszenie. Rendering nastąpił już w Cinemie.

Czas na „tułów”. Było już trochę łatwiej niż z kołami. Całość wyeksportowana do C4D i umieszczona na scenie.

Posiadana przeze mnie Cinema 4D nie umożliwiała sensownego renderingu w odpowiednio krótkim czasie więc po kilku próbach przeniosłem wszystko do programu vue esprit 6.

W nim też został wyrenderowany finalny obrazek.

wersja końcowa
coś dla odmiany