Nowiny

Global Artists³ Creatives Contest 2010

Tym razem postanowiłem się zabawić na stronie Global Artist.

Zorganizowano tam konkurs o tytule „Final Days„. Można sobie było ten tytuł dowolnie zinterpretować więc nie było praktycznie żadnych ograniczeń a dosyć fajne nagrody.

szkic

Wymyśliłem sobie, że przedstawię ostatnie dni Rovera na Marsie. Czy się udało? Zobaczcie sami.

Na obrazku chciałem pokazać,  jak Rover w ostatnich chwilach swego żywota odnajduje coś ciekawego ale jest już tak zdezelowany, że nic nie może zrobić.
Nasz pojazd znajduje starą grecką rzeźbę.

materiał referencyjny

Tak więc szybko wyszukany materiał referencyjny i posąg stworzony w Cinema 4D.

Kolejny etap to teren, który miał posłużyć jako tło sceny. Znalazłem pasujący stary teren z Terragena, załadowałem do Cinemy, posąg na górę i komputer miał już dość. Okazało się, że teren ma za dużo ścianek. Po optymalizacji dało się już pracować.

Model z Terragena

Zbyt gęsta siatka

Po optymalizacji

Wymyśliłem sobie, że rozpocznę od najtrudniejszej rzeczy, czyli koła (najtrudniejszej dla mnie). Niestety bardzo ciężko było znaleźć dobry materiał referencyjny. Nim pozbierałem obrazki zdążyłem już zrobić kilka kółek.

Kółka testowe

Koła referencyjne

Jakoś bardzo ciężko szło mi modelowanie kół w C4d więc zdecydowałem, że zrobię to w programie bardziej CADowym i przy okazji trochę się poduczę. Mój wybór padł na Rhino 3d. Interfejs jest podobny do programów do modelowania 3d i w necie dostępna jest wersja trial z możliwością zapisu.

Felga Rhino 3d

Felga i Rocker

Rocker

Trwało to jednak ok. 2 tygodni nim mi się udało zrobić felgę, z której byłbym zadowolony. Do tego doszło jeszcze kolejne ograniczenie. W Rhino trial można zapisać tylko 25 razy. Znalazłem coś innego. MOI 3D Trial, który czyta format Rhino 3d i ładnie eksportuje.

Pierwsze rendery Cinema 4D. Po eksporcie z Rhino musiałem zrobić sporo optymalizacji. Mam C4d R8.2, który nie zna jeszcze N-gons :(.

Felga C4D

Rocker C4D

W Sieci nie można znaleźć praktycznie żadnych planów Rovera. Firma JPL jest właścicielem wszystkich licencji i nie udostępnia żadnych dokumentów. Tak więc modeluję na podstawie kilku fotek, które znalazłem w Internecie.

Skrzydła

Skrzydła i radar

Większość części razem.

Korpus z kołami

Pierwszy render wszystkich elementów w scenie i pierwsze testy kolorystyczne.

Wszystko razem

Scena 01

Scena 02

Scena 03

Scena 04

Cinema 4D 8.2 nie posiada możliwości renderingu AO a Radiosity działa okropnie wolno. Myślałem żeby zmienić program na Blendera ale jakoś nie mogłem się zaprzyjaźnić z interfejsem nowej wersji. W końcu zdecydowałem, że renderować będę w Vue Esprit R6. Pierwsze próby były dosyć obiecujące. Zmieniłem też format grafiki na pionowy by dodać trochę dramaturgi całej kompozycji.

Vue 01

Wersja finalna grafiki przesłanej na konkurs. niestety nie zdobyła miejsca na podium ale przynajmniej zdobyłem kilka nowych doświadczeń i poduczyłem się nowych programów.

Idol Final Days

Wpis posiada 1 komentarz

Opublikuj komentarz